Jakou střechu si udělat na altán?
- Podrobnosti
19.6.2017
Na špičce popularity se už dlouhé roky nacházejí dřevěné altány. Dlužno dodat, že naprosto zaslouženě. Většinou totiž hned na první pohled nadchnou velmi příjemným designem, zpracováním, charakterem. Působí dobře a právě proto spousta lidí zůstává věrná tomuto tradičnímu materiálu, i když by měla řadu jiných možností.
Je libo zelenou nebo červenou?
Součástí altánu je samozřejmě střecha. Využívá se například bitumenový šindel. Dřevěný altán se tak s pomocí tohoto šindele může odít do černé, ale i červené či zelené. Pokud chcete například zelený šindel, pak altán s tímto pokrytím bez potíží zapadne do okolní přírody. Hnědozelená barva dokonale ladí se zelení vaší zahrady. Altán pak působí velmi nenápadně, dokonale romanticky, nebude nijak rušit okolí. Červená barva naproti tomu působí jako výrazný prvek.
Pokud máte třeba klasický bíle omítnutý dům s červenou střechou, bude altán se střechou z červeného šindele skvělým doplňkem. Obě stavby budou vzájemně ladit. Červená vypadá dobře i v kontrastu s pískem vysypanými cestičkami, může doplnit také dětské hřiště. Altánek tak může posloužit třeba jako odpočinková zóna pro děti.
Vytvářejte vždy harmonii s okolím
Konečně hotové dřevěné altány mohou mít i černou střechu. Ta působí velmi nenápadně a hodí se do různých exteriérů. Pokud bude altánek například skrytý kdesi na okraji lesa, bude působit, jakoby ve stínu jehličnanů odjakživa stával. Ovšem neztratí se ani vedle rodinného domu. Decentně bude působit v městském parku.
Na druhou stranu si můžete vybrat i řešení altánu bez střešní krytiny a doladit si tak výslednou podobu stavbu naprosto podle svých požadavků. Budete-li chtít zvolit plech, střešní tašky, vaší fantazii se meze nekladou. Je to jen na vás, pro jakou krytinu se rozhodnete. Mějte ale na paměti, že altánek by měl tvořit jednotný celek s okolím, neměl by se výrazně odlišovat.